Տեղեկացնում ենք, որ 2023 թվականին հավատարմագրվել է ՀՀ շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի ոսկու փորձարկման լաբորատորիան: Սույնով պայմանավորված՝ Տեսչական մարմինը թանկարժեք մետաղներից պատրաստված իրերի առուվաճառքի, հարգադրոշման և հարգադրոշմման գործունեության
2024 թվականի հունվարի 8-ին տեղի ունեցավ ՀՀ շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի ղեկավար Արմեն Կոտոլյանի մամուլի ասուլիսը, որի նպատակը Տեսչական մարմնի 2023 թվականի գործունեության վերաբերյալ ամփոփ տեղեկատվություն ներկայացնելն էր։ Նախքան ասուլիսին ներ
Շուկայի վերասկողության տեսչական մարմնի ղեկավար Արմեն Կոտոլյանը ներկայացնում է 2023 թվականի առաջին չորս ամիսներին վառելիքի շուկայում իրականացված ստուգումների և հայտնաբերված խախտումների պատկերը:
Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի ղեկավար Արմեն Կոտոլյանի և աշխատակիցների անունից կենսաթոշակի անցնելու, բարեխիղճ ծառայության և աշխատանքային գործունեության ընթացքում ծառայողական պարտականությունները պատշաճ կատարելու համար շնորհակալություն ենք հայտնում Տեսչակ
Հարգելի՛ քաղաքացիներ, Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի «Թեժ գիծ» ծառայությունը նոր հեռախոսահամար ունի. Այսուհետ Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի «Թեժ գիծ» ծառայությունը սպասարկելու է 8520 քառանիշ հեռախոսահամարը։ Հանրության հետ կապն առա
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն աշխատանքային այցով Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնում էր։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ոչ պարենային ապրանքների ոլորտը կարգավորող օրենսդրական և ենթաօրենսդրական փոփոխություններին, վերահսկողության ն
Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից պարբերաբար իրականացվող իրազեկման միջոցառումների շրջանակում Տեսչական մարմնի ղեկավար Արմեն Կոտոլյանն այս անգամ հանդիպում ունեցավ Շիրակի մարզի՝ ոչ պարենային ապրանքների ոլորտում գործունեություն ծավալող տնտեսվարողնե
Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի ղեկավար Արմեն Կոտոլյանն անդրադարձել է գազի և բենզինի թերլցումների դեմ պայքարի նոր գործիքներին և դրանց արդյունավետությանը։
ՀՀ շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի աշխատակազմի անունից շնորհակալություն ենք հայտնում Երևան քաղաքի վարչության հատուկ նշանակության գումարտակի ծառայողներին և Էրեբունու բաժնի համայնքային ոստիկանության տեսուչներին' ծառայության գծով տեղակալի գլխավորությամբ, Սուր
Շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվող իրազեկման միջոցառումների շրջանակում Տեսչական մարմնի ղեկավարի տեղակալ Արթուր Մկրտչյանն այս անգամ հանդիպում ունեցավ Սյունիքի մարզի տնտեսվարողների հետ։ Հանդիպմանը ներկա էր նաև Սյունիքի մարզպետի տեղակալ Հայկ Հ